Innowacyjne hulajnogi, trójkołowce, rowerki biegowe i hulajnogi elektryczne na każdy wiek

Innowacyjne hulajnogi, trójkołowce, rowerki biegowe i hulajnogi elektryczne na każdy wiek

Wielokrotnie nagradzany design

Wielokrotnie nagradzany design

Wszystkie produkty objęte 2-letnią gwarancją

Wszystkie produkty objęte 2-letnią gwarancją

Bądź EKO z Globber!

2023-06-01
Bądź EKO z Globber!

Z dumą mówimy, ze jesteśmy pierwszą na świecie - i jedyną - marką produkującą hulajnogi, która używa plastiku GRS w większości swoich produktów.

Nie jeden, ale ponad 100 produktów, przy produkcji których wykorzystany został pochodzący z recyklingu plastik GRS!

Globber daje Ci możliwość wyboru spośród wielu modeli hulajnóg przyjaznych dla środowiska, a jednocześnie idealnie dopasowanych do twojego stylu oraz oczekiwań.

 

 

Co to jest Global Recycled Standard (GRS)?

GRS to międzynarodowy standard, który certyfikuje plastik z recyklingu użyty do wytworzenia ostatecznego produktu. Przyjęty w 2008 roku, aktualnie zarządzany przez Textile Exchange, światową organizację non-profit, która określa standardy dla zrównoważonego rozwoju oraz kieruje działaniami z wykorzystaniem odpowiedzialnych materiałów oraz sieci ich dostaw.

 

Co jeszcze określa GRS?

GRS weryfikuje autentyczność użytych materiałów, sprawdzana jest nie tylko ich jakość ale również bezpieczeństwo zastosowanych środków chemicznych, odpowiedzialne działania środowiskowe oraz społeczne. Określone standardy musi spełniać także cały łańcuch dostaw plastiku pochodzącego z recyklingu. Na przykład, jeśli kupujący chce otrzymać certyfikat GRS dla materiału z którego korzysta podczas produkcji, cały istotny łańcuch jego dostaw  musi być również zweryfikowany i certyfikowany.

 

Co to jest plastik GRS?

Plastik GRS to plastik pochodzący z recyklingu, który został zweryfikowany i certyfikowany zgodnie z wymogami Global Recycled Standard.

 

 

W jaki sposób GRS pomaga w dbaniu o środowisko?

 

Weryfikuje i zachęca do stosowania materiałów pochodzących z recyklingu w produktach Redukuje szkodliwy wpływ na środowisko dzięki zapewnieniu bardziej przyjaznych procesów produkcji Oszczędza wodę oraz energię i zapobiega większej ilości odpadów na wysypiskach

 

 

GRS x GLOBBER

 

Jak Globber wykorzystuje plastik GRS w produkcji?

Z dumą możemy powiedzieć, że jesteśmy pierwszą na świecie marką produkującą hulajnogi, której udało się osiągnąć te kamienie milowe:

  • Przy produkcji naszych hulajnóg trzykołowych, które stanowią większość oferty Globber, aktualnie używamy od 25-40% plastiku GRS.*
  • To tylko pierwszy krok. Pracujemy nad wykorzystaniem 100% plastiku GRS* w we wszystkich naszych produktach (zgodnie z wymogiem GRS, jest to możliwe do osiągnięcia tylko jeśli plastik stanowi więcej niż 50% wagi produktu.)

Jak Globber spełnia GRS?

Nasi przetwórcy, dostawcy materiałów, odlewnia form oraz fabryka posiadają certyfikaty GRS co oznacza, że:

  • Pozyskujemy plastik GRS wyłącznie z certyfikowanych źródeł
  • Produkcja oraz magazynowanie odbywa się w specjalnie określonych warunkach, które pozwalają na uniknięcie wymieszania z plastikiem bez GRS.
  • Odpady plastiku GRS powstałe podczas produkcji nie są wyrzucane ale przekazywane wyspecjalizowanym organizacjom odzysku do ponownego przetworzenia

Każdy z tych dostawców ma swój własny, odgórny łańcuch produkcji i dostaw, który musi spełniać standardy GRS.

 

Skąd pochodzi plastik GRS w produktach Globber?

Plastik GRS, którego używamy w produkcji pochodzi ze zużytych butelek, torebek foliowych, kubeczków jednorazowych, sieci rybackich itp. Wszystkie pozyskane z certyfikowanych sortowni śmieci w Wietnamie i Tajwanu, które spełniają wszystkie standardy produkcji plastikowego granulatu GRS.

Idziemy o krok dalej! Produkty z naszej najnowszej kolekcji Ecologic zostały wykonane w 60 -100% z plastiku GRS wzbogaconego o dodatek biodegradowalnej słomy pszenicznej*.

 

 

Plastik GRS + biodegradowalna słoma pszeniczna w naszej nowej linii ECOLOGIC

 

Co to jest biodegradowalna słoma pszeniczna?

Słoma pszeniczna to rodzaj bioplastiku, który jest biodegradowalny i odnawialny. Powstaje jako produkt uboczny podczas zbiorów pszenicy. Ponownie wykorzystana jako dodatek do plastiku, wspiera rozkład tego materiału. Połączenie plastiku GRS z słomą pszeniczną to jeszcze bardziej ekologiczne i przyjazne środowisku rozwiązanie.

 

Kilka słów o Globber ECOLOGIC

Pojazdy z linii Globber Ecologic są pierwszymi tego typu produktami, które zostały wyprodukowane z certyfikowanego plastiku GRS wzbogaconego o dodatek biodegradowalnej słomy pszenicznej.

 

100% plastik GRS* + biodegradowalna słoma pszeniczna 60% plastik GRS* + biodegradowalna słoma pszeniczna

 

 

Czy słoma pszeniczna jest wystarczająco mocna żeby stosować ją w hulajnogach?

Dzięki niezwykłej strukturze włókien, słoma pszeniczna jest bardzo wytrzymałym materiałem. Nie bez powodu nazywana jest bioplastikiem, bo mimo naturalnego pochodzenia ma bardzo podobne do plastiku właściwości.

Mieszanka plastiku GRS oraz biodegradowalnej słomy pszenicznej to przyjazna środowisku kompozycja materiałów, która pozwala na  zachowanie  wysokiej jakości oraz trwałości produktów z serii Ecologic.

100% bezpieczeństwa i świetnej zabawy dla Twojego dziecka!

 

*we wszystkich możliwych do zastosowania elementach

 

Choose Globber. Choose greener!

Polecane

pixel